Ota yhteyttä

Suomen biotalousstrategia

Suomen biotalousstategiaa toteutetaan usean eri ministeriön yhteistyönä. Työn koordinointi toteutetaan työ- ja elinkeinoministeriön johdolla yhdessä maa- ja metsätalousministeriön ja ympäristöministeriön kanssa. Muut vastuutahot ovat opetus- ja kulttuuriministeriö, liikenne- ja viestintäministeriö, valtioneuvoston kanslia ja valtiovarainministeriö. Ministeriöiden hallinnonalojen organisaatiot osallistuvat toteuttamiseen laajasti.

Ota yhteyttä, kerromme mielellämme lisää Suomen tavoitteista ja toimenpiteistä biotaloudessa:

teollisuusneuvos, ryhmäpäällikkö Mika Aalto, TEM, puh. 029 504 7267, mika.aalto(ät)tem.fi

apulaisosastopäällikkö Liisa Saarenmaa, MMM, puh. 029 516 2429, liisa.saarenmaa(ät)mmm.fi

neuvotteleva virkamies Merja Saarnilehto, YM, puh. 029 525 0259, merja.saarnilehto(ät)ymparisto.fi

Biotalous.fi-sivuston toimitus

Toimitukselle voi lähettää sähköpostia osoitteeseen toimitus(ät)biotalous.fi

Otamme mielellämme vastaan blogikirjoituksia ja case-artikkeleita kaikilta biotaloudessa toimivilta organisaatioilta. Ks. ohjeet aineistopankista.

Päätoimittaja: Tarja Ollas, Tapio Oy, puh. 040 8356473, tarja.ollas(ät)tapio.fi

Toimittajat:
Mauri Vieru, TEM, mauri.vieru(ät)tem.fi
Sari Laine, YM, sari.laine(ät)ym.fi
Pekka Väisänen, MMM, pekka.vaisanen(ät)mmm.fi
Virpi Komulainen, MMM, virpi.komulainen(ät)mmm.fi
Essi Lahti, Tapio Oy, essi.lahti@tapio.fi

Suomalaisia biotalouden toimijoita

Katso myös Ask a Finn! -biotaloustoimijoiden yhteystiedot sekä Biotalouden rahoitustietokanta