Tietoa sivustosta

Biotalous.fi esittelee monipuolista suomalaista biotaloutta ja tarjoaa erilaisia tietolähteitä.

Otamme mielellämme vastaan blogikirjoituksia ja case-artikkeleita kaikilta biotaloudessa toimivilta organisaatioilta. Ks. ohjeet aineistopankista.

Biotalous.fi-verkkosivuston omistaa työ- ja elinkeinoministeriö. TEM tuottaa palvelua yhdessä maa- ja metsätalousministeriön, ympäristöministeriön ja Tapio Oy:n kanssa.

Tutustu palvelun tietosuojaselosteeseen.

Biotalous.fi-sivuston toimitus

Toimitukselle voi lähettää sähköpostia osoitteeseen toimitus(ät)biotalous.fi

Päätoimittaja: Tarja Ollas, Tapio Oy, puh. 040 8356473, tarja.ollas(ät)tapio.fi

Toimittajat:
Ulla Palander, TEM, ulla.palander(ät)tem.fi
Mauri Vieru, TEM, mauri.vieru(ät)tem.fi
Ulla Ahonen, YM, ulla.ahonen(ät)ym.fi
Jemina Suikki, YM, jemina.suikki(ät)ym.fi
Janne Impiö, MMM, janne.impio(ät)mmm.fi
Henni Purtonen, MMM, henni.purtonen(ät)mmm.fi
Essi Lahti, Tapio Oy, essi.lahti(ät)tapio.fi

Evästeet

Biotalous.fi-sivustolla käytetään evästeitä (cookie), jotta voimme kehittää palvelua vastaamaan entistä paremmin lukijoiden tarpeita. Lue lisää evästeilmoituksesta.

Biotalous.fi:n uutiskirje

Biotalous.fi:n uutiskirje koostuu tämän palvelun uusimmasta sisällöstä. Uutiskirjeen voi tilata tältä sivulta.