Tietoa sivustosta

Biotalous.fi esittelee suomalaista biotaloutta ja tarjoaa monipuolisesti erilaisia tietolähteitä.

Otamme mielellämme vastaan blogikirjoituksia ja case-artikkeleita kaikilta biotaloudessa toimivilta organisaatioilta. Kysy lisää: toimitus@biotalous.fi.

Biotalous.fi-verkkosivuston omistaa työ- ja elinkeinoministeriö. TEM tuottaa palvelua yhdessä maa- ja metsätalousministeriön, ympäristöministeriön ja Tapio Oy:n kanssa.

Tutustu palvelun tietosuojaselosteeseen.

Biotalous.fi-sivuston toimitus

Toimitukselle voi lähettää sähköpostia osoitteeseen toimitus(ät)biotalous.fi

Päätoimittaja: Tarja Ollas, Tapio Oy, puh. 040 8356473, tarja.ollas(ät)tapio.fi

Toimittajat:
Ulla Palander, TEM, ulla.palander(ät)tem.fi
Mauri Vieru, TEM, mauri.vieru(ät)tem.fi
Ulla Ahonen, YM, ulla.ahonen(ät)ym.fi
Jemina Suikki, YM, jemina.suikki(ät)ym.fi
Janne Impiö, MMM, janne.impio(ät)mmm.fi
Essi Lahti, Tapio Oy, essi.lahti(ät)tapio.fi

Case-artikkeleiden ja blogikirjoitusten sisällöstä vastaavat kirjoittajat itse. Kunkin artikkelin lopussa on kirjoittajan yhteystiedot.

Evästeet

Biotalous.fi-sivustolla käytetään evästeitä (cookie), jotta voimme kehittää palvelua vastaamaan entistä paremmin lukijoiden tarpeita. Lue lisää evästeilmoituksesta.

Biotalous.fi:n uutiskirje

Biotalous.fi:n uutiskirje koostuu tämän palvelun uusimmasta sisällöstä. Uutiskirjeen voi tilata tältä sivulta.